
Horia Tecău s-a calificat în semifinalele probei de dublu mixt din cadrul Australian Open.
În sferturile de finală ale probei de dublu mixt de la Australian Open, Horia Tecău și partenera sa, Coco Vandeweghe, au învins cu scorul de 6-3, 6-7, 10-8 perechea americană Bethanie Mattek Sands/ Bob Bryan, cap de serie numărul 2.
Ca o paranteză, Horia și Bethanie ar fi trebuit să facă pereche la acest turneu, dar ea a vrut să joace cu Bob Bryan, așa că, iată, acum Coco se bucură alături de jucătorul nostru pentru această calificare. Adică nu e pentru cine se pregătește, e pentru cine se nimerește.
În semifinale, Tecău și Vandeweghe vor juca împotriva perechii Andreja Klepac/ Treat Huey, care i-au eliminat pe favoriții 3, Yung-Jan Chan/ Rohan Bopanna.
Felicitări !
MULT SUCCES IN CONTINUARE!
felicitari
Pana aici ea fost eeee
Coco joacă foarte bine. Au șanse mari să câștige turneul.