
Simona Halep a efectuat primul antrenament la Sydney, după două zile în care, așa cum mărturisea, nu a pus mâna pe rachetă.
Simona Halep a ieșit la antrenament la Sydney alături de partenerul de joc, Andrei Cociașu, luând un prim contact cu atmosfera Arenei Ken Rosewall. Evident, totul s-a desfășurat sub atenta observație a antrenorului australian Darren Cahill.
Așa cum evident se știe, dar sună tare bine când o spun, Simona e cap de serie numărul 1 la turneul din Australia. Ea a venit de ieri la Sydney după ce a părăsit turneul de la Brisbane accidentată la glezna stângă.

Ea s-a mișcat bine și la Brisbane la antrenamente!
uau…