ACASA > Romani > Feminin > Ana Bogdan > ITF Sao Paulo: Ana Bogdan s-a calificat în semifinale

ITF Sao Paulo: Ana Bogdan s-a calificat în semifinale

ana bogdan rio de janeiro

Ana Bogdan

Turneul ITF de la Sao Paulo le priește jucătoarelor noastre. Deocamdată avem două în semifinale, a treia jucând chiar în aceste momente în sferturi.

Ana Bogdan a reușit, după un meci maraton, de două ore și 48 de minute, să se califice în semifinalele turneului ITF de la Sao Paulo, competiție dotată cu premii în valoare de 25.000 de dolari.

În sferturile de finală, Ana Bogdan, care e a treia favorită a competiției, a învins-o cu scorul de 4-6 7-6, 6-4 pe slovena Tamara Zidansek. În semifinale, Ana va juca împotriva învingătoarei meciului dintre Andreea Mitu și franțuzoaica Myrtille Georges, partidă care se dispută chiar în această seară.

Tot azi, Sorana Cîrstea s-a calificat, de asemenea, în semifinalele turneului. AICI aveți detalii despre victoria cu care Sorana și-a asigurat revenirea între primele 150 de jucătoare ale lumii.

2 thoughts on “ITF Sao Paulo: Ana Bogdan s-a calificat în semifinale