ACASA > Romani > Indian Wells 2016: Simona Halep a fost eliminată de Serena Williams în sferturi

Indian Wells 2016: Simona Halep a fost eliminată de Serena Williams în sferturi

simona halep serena williams

Simona Halep si Serena Williams la finalul partidei

Visul Simonei Halep și al românilor legat de o recucerire a trofeului de la Indian Wells s-a risipit în sferturile de finală, în fața liderul clasamentului mondial, Serena Williams.

În sferturile de finală ale turneului de la Indian Wells, Simona Halep a fost învinsă cu scorul de 6-4, 6-3 de Serena Williams, care a obținut astfel a șaptea victorie din cele 8 întâlniri directe disputate contra jucătoarei noastre. Meciul a durat o oră și 8 minute.

Campioană anul trecut, Simona părăsește astfel competiția, dar jocul ei în acest turneu a demonstrat că este în creștere de formă și de încredere.

5 thoughts on “Indian Wells 2016: Simona Halep a fost eliminată de Serena Williams în sferturi