
Monica Niculescu a trecut azi primul test la Indian Wells. Ea s-a calificat în turul al treilea, unde va avea un meci infernal.
În turul secund al turneului de la Indian Wells, Monica Niculescu a învins-o cu scorul de 6-4, 2-6, 6-2 pe britanica Heather Watson. Românca, desemnată cap de serie numărul 32, a câștigat șase game-uri la rând în setul decisiv, revenind de la 0-2.
Următoarea adversară a Monicăi va fi campioana campioanelor de anul trecut, poloneza Agnieszka Radwanska, a treia favorită a întrecerii. Cele două au fost adversare și la Doha, acum trei săptămâni, poloneza impunându-se în două seturi.
Tot azi, Simona Halep s-a calificat în turul al treilea, adică în șaisprezecimile de finală.
Bravo Monica!!
Complimenti!!!!!
Monica, poți, trebuie doar sa ai incredere in tine, forta vine din interior
Minunat.
i-ati revansa Monica in fata Radwanskai ca se poate
Succes Monica
Bafta Mónica, hai cu revansa