ACASA > Romani > Feminin > Andreea Mitu > WTA Istanbul: Andreea Mitu este în sferturi la dublu. Azi joacă doar Sorana Cîrstea

WTA Istanbul: Andreea Mitu este în sferturi la dublu. Azi joacă doar Sorana Cîrstea

andreea mitu sao paulo
Andreea Mitu

Turneul de la Istanbul, competiție dotată cu premii de 250.000 de dolari, a adus ieri o victorie a unei românce, în proba de dublu. Azi e programată să joace doar Sorana Cîrstea.

Andreea Mitu face pereche la dublu la turneului WTA de 250.000 de dolari de la Istanbul cu turcoaica Ipek Soylu. Cele două au trecut în runda inaugurală de cuplul ceh Lenka Kuncikova/ Karolina Stuchla, scor 6-3, 3-6, 11-9, după o oră şi 26 de minute de joc.

În sferturile de finală, ele vor juca împotriva învingătoarelor din meciul Valentina Ivahnenko/ Ligia Marozava – Natela Dzalamidze/ Veronika Kudermetova.

Azi, la turneul de la Istanbul nu va juca, dintre românce, decât Sorana Cîrstea. Venită din calificări, ea o va întâlni pe favorita 3, ucraineanca Lesia Tsurenko în ultimul meci de pe terenul principal. Meciul va începe cel mai devreme la ora 20.00.