SUNTETI AICI
ACASA > Ultimele știri din tenis > Foto > WTA Hobart 2017: Raluca Olaru este CAMPIOANĂ LA DUBLU

WTA Hobart 2017: Raluca Olaru este CAMPIOANĂ LA DUBLU

olaru savchuk campioane dublu hobart
olaru savchuk campioane dublu hobart
Raluca Olaru si Olga Savhcuk, campioane in premiera la Hobart

Raluca Olaru a deschis drumul succeselor românești din acest an în tenisul profesionist.

Raluca Olaru și ucraineanca Olga Savchuk au învins în finala probei de dublu din cadrul turneului WTA de la Hobart, cu scorul de 0-6, 6-4, 10-5, perechea Gabriela Dabrowski/ Zhaoxuan Yang, cap de serie numărul 3.

Pentru Raluca, acesta e al șaselea titlu de dublu al carierei, după cele cucerite la Tashkent (2008, tot alături de Savchuk), Acapulco (2011), Nurnberg (2013), Linz (2014) și Tashkent (2016).

De asemenea, Olaru e a treia româncă învingătoare la dublu la Hobart, după ce în 2012 titlul a fost cucerit de perechea Irina Begu/ Monica Niculescu, iar în 2014 de Monica Niculescu și Klara Koukalova.


loading…


One thought on “WTA Hobart 2017: Raluca Olaru este CAMPIOANĂ LA DUBLU

Leave a Reply

Top