ACASA > Inedit din tenis > WTA Cincinnati: Simona Halep şi-a aflat viitoarea adversară

WTA Cincinnati: Simona Halep şi-a aflat viitoarea adversară

Anastasija Sevastova tenis

Simona Halep a aflat numele adversarei din optimile de finală ale turneului de la Cincinnati. Aceasta este favorita 15 a competiţiei.

Simona Halep va juca în optimi la Cincinnati contra letonei Anastasija Sevastova. Aceasta a trecut în turul secund, cu scorul de 6-2, 7-5, de italianca Roberta Vinci, într-o oră şi 33 de minute.

Simona Halep şi Anastasija Sevastova au mai fost adversare de şapte ori, românca impunându-se în patru meciuri, iar letona în trei. Ultimele două meciuri dintre Halep şi Sevastova, disputate în 2017, au fost câştigate de româncă, scor 6-3, 6-1 în sferturi la Stuttgart şi scor 6-2, 6-3 în semifinale la Madrid.