ACASA > Romani > Simona Halep a fost învinsă în optimi la New Haven

Simona Halep a fost învinsă în optimi la New Haven

Simona Halep

Simona Halep nu și-a putut apăra titlul cucerit anul trecut la New Haven. Ea a fost eliminată în optimile de finală. Chiar dacă a pierdut, ea își va păstra locul 2 în clasamentul mondial și săptămâna viitoare.

Principala favorită a competiției și numărul 2 mondial, Simona Halep a fost învinsă în optimile de finală, cu scorul de 6-2, 4-6, 6-3 de slovaca Magdalena Rybarikova. Aceasta s-a impus într-o oră și 56 de minute, obținând a doua victorie din trei meciuri disputate în fața Simonei Halep.

”A servit foarte bine în setul decisiv și a jucat foarte bine azi. A fost un meci bun pentru mine, dar sunt mereu tristă când pierd. Încerc să iau lucrurile bune de azi și să merg mai departe”, a declarat Simona Halep după meci.