ACASA > Ultimele știri din tenis > Foto > FOTO John Isner a fost baschetbalist de ocazie la Memphis

FOTO John Isner a fost baschetbalist de ocazie la Memphis

john isner baschet nba grizlies

John Isner arunca la cos ca un profesionist

La cei 2.06 m ai săi, americanul John Isner arată mai mult a jucător de baschet decât a tenismen. Aseară, el și-a intrat în rol și pe terenul de baschet.

Americanul, care joacă în această săptămână la turneul ATP de la Memphis, a fost marți seară la meciul disputat de echipa locală din NBA, Memphis Grizlies, contra celor de la Brooklyn Nets. Gazdele nu doar că au câștigat cu scorul de 95-86, dar l-au putut vedea la lucru și pe John Isner. Americanul a intrat pe teren într-una dintre pauze și a aruncat de câteva ori la coș, marcând cam din toate pozițiile.

Nu e prima dată când Isner își demonstrează calitățile de baschetbalist. El a făcut furori la un antrenament în Perth, în urmă cu un an și ceva. AICI aveți imagini cu el în acțiune.

El a marcat apoi și pe terenul de tenis, căci s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Memphis, după 6-4, 7-6 cu Ivan Dodig, acolo unde e al treilea favorit al competiției.