ACASA > International > VIDEO: Benoit Paire a rupt rachete de 16.500 de dolari la Washington

Benoit Paire a facut o criza de nervi la Washington

Francezul Benoit Paire a avut o criză de nervi la Washington care l-a costat 5.500 de dolari minutul. El a rupt trei rachete în înfrângerea cu Baghdatis.

Francezul Benoit Paire a fost amendat cu 16.500 de dolari după ce a rupt trei rachete în timpul meciului disputat, marţi, cu cipriotul Marcos Baghdatis, în turul I al turneului de la Washington. Învins cu scorul de 6-3, 3-6, 6-2, Paire și-a început recitalul în penultimul game, atunci când, după ce a căzut la pământ și a pierdut game-ul, a dat de patru ori cu racheta de pământ. Evident, ea a cedat. Nemulțumit, a distrus o a doua rachetă, în timpul pauzei.  Finalul meciului a adus o nouă distrugere a rachetei, a treia.

Totul a ținut trei minute, după cum puteți vedea în filmul de mai jos. Adică a primit o amendă de aproape 5.500 de dolari pe minut. Sau pe rachetă.