ACASA > Competitii echipe > Fed Cup > FOTOGALERIE: Imagini cu Sorana Cîrstea și Simona Halep în timpul meciurilor de simplu de ieri, de la Fed Cup

Sorana Cirstea la Fed Cup

România a învins ieri cu scorul general de 2-1 formația Ungariei în primul meci din cadrul Grupei I Euro-Africane a competiției.

AICI aveți detaliile despre partida de ieri, în care Sorana a zburdat pe teren, Simona a părut că s-a blocat singură psihic în setul al doilea și nu a mai putut trece peste asta, iar la dublu, Irina Begu și Monica Niculescu au demonstrat ce înseamnă o echipă și cât de importantă e fiecare jucătoare în angrenajul ei.

Azi e zi de pauză pentru echipa noastră, care mâine va juca, într-un meci decisiv pentru calificarea în play-off, contra Marii Britanii, învingătoare și ea, ieri, cu 2-1 în fața Letoniei. Spun că e decisiv căci e greu de crezut că ex-sovieticele ar putea să ne pună probleme majore în ultimul meci din grupă.

Până atunci, iată câteva imagini cu Simona Halep și Sorana Cîrstea în timpul meciurilor de simplu disputate ieri, imagini postate pe pagina de Facebook a competiției de la Budapesta. Cum vor apărea fotografii cu Irina Begu și Monica Niculescu, le voi posta și pe acelea.

Simona Halep la Fed Cup

One thought on “FOTOGALERIE: Imagini cu Sorana Cîrstea și Simona Halep în timpul meciurilor de simplu de ieri, de la Fed Cup